ייצוג חייבים בהוצאה לפועל

ייצוג-חייבים עורך דין הוצאה לפועל

ייצוג חייבים

חייבים רבים בטוחים כי החובות וההליכים למול ההוצאה לפועל הינם הליכים אשר אין להם יכולת להתמודד למולם ונקלעים לייאוש ותחושת תסכול מכך שהם נקלעו למבוי סתום. אך לא כך הדבר, וישנן פתרונות מגוונים לחייבים.
בהתאם לכך, במאמר זה אנו נפרט אודות האפשרויות העומדות בפני חייבים ועל החשיבות של הסתייעות בעורכי דין המתמחים בתחום אשר ייצגו אותם ויסייעו להם להתקדם לעבר שיקום כלכלי ויציאה מן המשבר.

אילו אפשרויות עומדות בפני חייבים אשר אינם יכולים לשלם את חובותיהם

במסגרת רפורמה אשר נועדה להקל על חייבים בשנת 2019, חוקקו המחוקקים שינויים גדולים באופן גביית חובות מחייבים, ואופן ההתמודדות עם החוב. זאת מתוך הבנה שכולם יכולים להיקלע למשבר, ולכן יש לתת לחייבים אפשרות להתאושש כלכלית, לכן אף כיום הליך זה אינו נקרא עוד פשיטת רגל אלא נוצרו מסלולים ידידותיים יותר תחת השם חדלות פירעון ושיקום כלכלי.

מכך ניתן להבין כי בתוך ההוצאה לפועל ישנם מסלולים שונים אשר ניתן באמצעותם לפתור את בעיית החוב אליה נקלעתם, ואשר אף לא כוללים בהכרח פשיטת רגל על הסטיגמה הנלווית לה ובמקביל יאפשרו לכם לחיות בכבוד. בהתאם לכך, אנו נפרט על המרכזים שבהם, על מנת להמחיש את הכדאיות בהתנהלות חכמה מול ההוצאה לפועל:

1. הפטר לחייב מוגבל באמצעים לאחר 4 שנים

חייב אשר מחזיק בחוב, זכאי לקבל לאחר 4 שנים שנפתחו הליכי חדלות פירעון, הפטר אשר פוטר אותו מתשלום יתרת החוב במידה ועמד בתנאים במשך השנים, ובעיקרם שילם מדי חודש את הסכום אשר נקבע במסגרת ההסדר. בתוך כך חלק מהחובות, כמו חובות בגין דמי מזונות וחובות בגין קנסות עונשים אינם חלק מן ההפטר.

2. הפטר לחייב באופן מידי

במקרים מסוימים כאשר ההכנסה החודשית של החייב נמוכה מעלות הנדרשת לשם מחייה מינימלית, לא ניתן לקבוע החזר חודשי לחייבים, שכן במצב זה מצבו הקשה של החייב יפגע אף יותר. בהתאם לכך, במצבים אלו ניתן לבקש הפטר באופן מיידי.

3. הסדר נושים פרטני

הסדר פרטני למול כל נושה באופן פרטי בנוגע לאופן תשלום החוב, סך התשלום, גודל ההחזר החודשי וכיוצא בזה. בהקשר זה חשוב לזכור כי האינטרס של הנושים הוא לקבל את כספם חזרה ולהגיע להסכמה עם בעל החוב., לאור קיומו של הפטר במידה וההליך ינוהל בהוצאה לפועל זה נותן לנושים אינטרס להסכים להצעות של החייב.

פרט למקרים אלו, ישנן עוד קטגוריות שונות המשתנות בהתאם למקרה העומד על הפרק, הזמן בו החל התהליך מול ההוצאה לפועל, ובהתאם לכך בחינת החוק הרלוונטי וכיוצא בזה.

ייצוג על ידי עורך דין מול הוצאה לפועל

בהמשך ישיר לחלק הקודם, ישנן אפשרויות רבות העומדות בפני הנושים אך על מנת להגיע להסדר ואת כל ההתמודדות מול הנושים והוצאה לפועל ואין זה משנה באיזה פתרון בוחרים, מומלץ לעשות באמצעות עורך דין המתמחה בדיני הוצאה לפועל. זאת משום מספר סיבות אותן נפרט בחלק זה והם כדלקמן:
1. אין רגשות שליליים – כאשר עורך הדין פועל להגיע להסדר מול הנושים, היחס אליו הוא ניטרלי. פעמים רבות בין הנושה לחייב ישנה מערכת יחסים עכורה המקשה על הגעה להסדר ויציאה מן התסבוכת, דבר שאינו קיים במעורבות עורכת דין הוצאה לפועל.
2. הכרות עם האפשרויות השונות בהוצל"פעורך דין הוצל"פ מכיר את ההליכים השונים, ובהתאם לכך, הוא יודע איזה מסלול מתאים למקרה הפרטני העומד על הפרק ולפעול בהתאם.

במידה ואתם חייבים המעוניינים בקבלת מענה וסיוע להתמודדות עם ההוצאה לפועל, משרד עורכי הדין ענבל סודרי קינן הוא משרד המתמחה בתחומי ההוצאה לפועל על רבידיהם השונים ובעל ניסיון רב בתחומו. במסגרת כך, משרדנו מלווה לקוחות רבים ומרוצים אשר נהנים מעבודת עורך דין הוצאה לפועל בשרון והן עורך דין הוצאה לפועל במרכז מן המעלה הראשונה. משרדנו ישמח לסייע גם לכם, ואתם יכולים לפנות אלינו בכל עת לייעוץ ולליווי.

לסיכום, מה היה לנו במאמר זה?

השאירו עכשיו פרטים בטופס:

אשמח לעמוד לרשותך ולספק יעוץ משפטי מותאם אישית, ניתן להשאיר פרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם.

עורכת דין ענבל סודרי קינן

תחומי העיסוק והמומחיות של משרדנו:

* עו"ד להוצאה לפועל * עו"ד חדלות פירעון * עו"ד ייצוג חייבים * עו"ד ייצוג זוכים

*המידע המופיע במאמר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או לכל ייעוץ מסוג שהוא וכל שימוש במידע הינו באחריות הקורא בלבד.

אהבתם? שתפו הלאה
תחומי העיסוק של המשרד

הוצאה לפועל

ייצוג משפטי לחייבים והן לזוכים. ייצוג חייבים- טיפול בפתיחת / סגירת תיק בהוצאה לפועל. ייצוג זוכים- גביית חובות, מימוש שטר, תובענה על סכום קצוב, ביצוע פסק דין.
פשיטת רגל

פשיטת רגל

ליווי משפטי בהליך פשיטת רגל ו- בהליכי חדלות פירעון ו- שיקום כלכלי עד לקבלת צו הפטר ויציאה לדרך חדשה של בעלי נכסים ומי שאינו בעל נכסים.

ייצוג חייבים

ייצוג זוכים

להתחלת שיחה
1
שלח פנייה בוואטסאפ
שלום, נשמח לעמוד לרשותך במשרד עורכי דין ענבל סודרי קינן