פשיטת רגל

פשיטת רגל הקדמה

רוצה לדעת עוד על ההליך, מה זה אומר ואיך יכול לעזור לך עורך דין פשיטת רגל? משרדה של עורכת הדין ענבל סודרי קינן כאן כדי לסייע ולהסביר כל מה שצריך בנושא.

מה זה הליך פשיטת רגל?

כאשר אדם מגיע למצב של חדלות פירעון, כלומר כאשר הוא לא יכול לשלם את חובותיו על בסיס הכנסותיו הצפויות, נהוג להגיש בקשה לפשיטת רגל. ההליך נועד להסדיר את כינוס נכסי החייב ולחלק אותם באופן שוויוני בין הנושים, וכך לאפשר לבעל החובות פתיחת דף חדש על ידי קבלת הפטר מחובותיו.

חשוב לציין כי אנו ממליצים לכל אדם בהליך להיות מלווה על ידי עורך דין חדלות פירעון. להליך יש מספר שלבים אותם נפרט להלן:

הגשת בקשה לפשיטת רגל מהן הפעולות שעלינו לעשות?

בכדי להגיש בקשה לפשיטת רגל, יש למלא את הטפסים הרלוונטיים ולהגיש אותם לכונס הרשמי. במידה והבקשה מולאה כראוי והחייב שילם את הפיקדון בסך 1600 ₪, ניתן לעבור לשלב הבא בתהליך. במידה ואדם נמצא זכאי לסיוע משפטי על ידי הלשכה לסיוע משפטי במשרד המשפטים, הוא רשאי לקבל מימון ביניים של המדינה עבור הפיקדון.

צו כינוס

השלב הבא הוא מגיע לרוב תוך שבוע-שבועיים מהשלמת הבקשה והגשתה לכונס הרשמי, קבלת צו כינוס מבית המשפט. צו זה למעשה אוסר, על פי חוק, מהנושים לפתוח בהליך משפטי כנגד החייב. מטרת הצו הוא לספק לחייב הגנה מפני אלו שהוא חייב להם כסף.

כעת, הכונס הרשמי ממנה עו"ד חיצוני על מנת לבחון את נסיבות היווצרות החובות ואת תום לב החייב. בהתאם לבדיקה יהיה אפשר לדעת כי החייב לא התנהל בצורה בלתי חוקית, לא גנב או רימה באיזושהי צורה.

אחרי צו הכינוס

אחרי מתן צו הכינוס, על המדינה לבחון האם החייב מתנהל בצורה מאוזנת כלכלית במסגרת משק ביתו, וכי הוא לא צובר חובות חדשים. על מנת לוודא זאת, החייב מגיש מדי חודש דו"חות של הכנסות והוצאות. כשנה וחצי אחרי צו הכינוס, נערך דיון שבמסגרתו נקבע המשך ההתנהלות ביחס לחייב. במסגרת הדיון ניתן לקבל שלוש החלטות:

  • ביטול הליך פשיטת הרגל: במידה והתנהלות החייב לא הייתה בתום לב, או במידה והחייב לא מתנהל בהליך כמו שצריך, לדוגמה לא מגיש טפסים או צובר חובות נוספים.
  • קבלת הפטר – אם התנהלות החייב הייתה נכונה, הוא מקבל את הפטר חובות לאלתר. הפטר ניתן לאנשים שאינם בעלי רכוש או נכסים ושלא יצליחו להחזיר את חובותיהם גם אם יעשו מאמצים רבים.
  • תכנית פירעון – בוחנים את הרכוש והיכולות הכלכליות של החייב ובונים תכנית פירעון שצריכה להימשך 3 שנים, במסגרתה החייב מחזיר את חובותיו כמיטב יכולתו, ולאחר מכן מקבל את ההפטר.

עורכת דין בשרון פשיטת רגל

צריך עורך דין במרכז פשיטת רגל?
משרדה של עורכת הדין ענבל סודרי קינן מתמחה בליווי בהליכי חדלות פירעון, הן של בעלי נכסים והן למי שאינו בעל נכסים. עורכי הדין במשרד ילוו אתכם מרגע הפנייה ועד לקבל צו הפטר ויציאה לדרך חדשה, במסירות ובמקצועיות רבה.

לסיכום, מה היה לנו במאמר זה?

השאירו עכשיו פרטים בטופס:

אשמח לעמוד לרשותך ולספק יעוץ משפטי מותאם אישית, ניתן להשאיר פרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם.

עורכת דין ענבל סודרי קינן

תחומי העיסוק והמומחיות של משרדנו:

* עו"ד להוצאה לפועל * עו"ד חדלות פירעון * עו"ד ייצוג חייבים * עו"ד ייצוג זוכים

*המידע המופיע במאמר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או לכל ייעוץ מסוג שהוא וכל שימוש במידע הינו באחריות הקורא בלבד.

אהבתם? שתפו הלאה
תחומי העיסוק של המשרד

הוצאה לפועל

ייצוג משפטי לחייבים והן לזוכים. ייצוג חייבים- טיפול בפתיחת / סגירת תיק בהוצאה לפועל. ייצוג זוכים- גביית חובות, מימוש שטר, תובענה על סכום קצוב, ביצוע פסק דין.
פשיטת רגל

פשיטת רגל

ליווי משפטי בהליך פשיטת רגל ו- בהליכי חדלות פירעון ו- שיקום כלכלי עד לקבלת צו הפטר ויציאה לדרך חדשה של בעלי נכסים ומי שאינו בעל נכסים.

ייצוג חייבים

ייצוג זוכים

להתחלת שיחה
1
שלח פנייה בוואטסאפ
שלום, נשמח לעמוד לרשותך במשרד עורכי דין ענבל סודרי קינן